ANIMOVANÁ TVORBA

Typ Přednášky
Počet stažení 148
 
Doporučit Zaslat na email Zaslat na email
Stáhni
Vložil Lukáš Klusáček
Vloženo 18.2.2006
Počet stran 1
Velikost 2 KB
Typ souboru Jednoduchý text

Čeští výtvarníci dětem
Animovaná tvorba

Animovaná tvorba
Druh filmové tvorby, ve kterém kamera postupně snímá statické obrazy, iluze pohybu vzniká spojením krátkých snímků (1 – 2 filmová okénka) jednotlivých fází.Kromě klasických způsobů animace (kresba – kreslený film, loutka – loutkový film) existují i netradiční metody (rytí kresby do emulze filmu, animace různých materiálů: písek, vlna, sklo).Od 60. let se vyvíjejí elektronické metody, při kterých je pohyb vytvářen vizuální kompozicí elektronických zařízení.Zakladateli č. a f. jsou H. Týrlová, J. Trnka a K. Zeman.

Hermína Týrlová (* 1900)
Česká režisérka animovaného filmu.S J. trnkou a K. Zemanem zakladatelka českého anim. filmu.Autorka loutkových filmů (Vzpoura hraček, Ukolébavka, Zlatovláska, Vláček kolejáček) a animovaných filmů s použitím netradičních materiálů (Vlněná pohádka, Kulička, Korálová pohádka).

Jiří Trnka (1912 – 1969)
Český grafik, výtvarník, režisér kreslených (Zasadil dědek řepu, PročUNESCO?) a loutkových filmů (Špalíček, Árie prérie, Staré pověsti české, Osudy dobrého vojáka Švejka, Sen noci svatojánské).1945 zakladatel Studia Bratři v triku.Autor (Zahrada) a ilustrátor dětských knih.

Karel Zeman (1910 – 1989)
Český filmový režisér, scénárista a výtvarník.Tvůrce animovaných snímků (Inspirace, Král Lávra, Čarodějův učeň) a filmů kombinujících animaci s živým hercem (Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil).


Adolf Born (* 1930)
Český grafik a ilustrátor.Ve volné grafice a ilustracích uplatňuje vedle nezaměnitelné kresby smysl pro groteskní nadsázku a humor.Spoluautor řady anim. filmů.logo horoskopy
logo humor
logo sms
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo tvp
Seminárky, referáty, skripta, mat. otázky Studijní materiály
Seminárky, referáty, skripta, mat. otázky
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 14. 10. 2019 Svátek má Agáta
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz