ANIMOVANÁ TVORBA

Typ Přednášky
Počet stažení 156
 
Doporučit Zaslat na email Zaslat na email
Stáhni
Vložil Lukáš Klusáček
Vloženo 18.2.2006
Počet stran 1
Velikost 2 KB
Typ souboru Jednoduchý text

Čeští výtvarníci dětem
Animovaná tvorba

Animovaná tvorba
Druh filmové tvorby, ve kterém kamera postupně snímá statické obrazy, iluze pohybu vzniká spojením krátkých snímků (1 – 2 filmová okénka) jednotlivých fází.Kromě klasických způsobů animace (kresba – kreslený film, loutka – loutkový film) existují i netradiční metody (rytí kresby do emulze filmu, animace různých materiálů: písek, vlna, sklo).Od 60. let se vyvíjejí elektronické metody, při kterých je pohyb vytvářen vizuální kompozicí elektronických zařízení.Zakladateli č. a f. jsou H. Týrlová, J. Trnka a K. Zeman.

Hermína Týrlová (* 1900)
Česká režisérka animovaného filmu.S J. trnkou a K. Zemanem zakladatelka českého anim. filmu.Autorka loutkových filmů (Vzpoura hraček, Ukolébavka, Zlatovláska, Vláček kolejáček) a animovaných filmů s použitím netradičních materiálů (Vlněná pohádka, Kulička, Korálová pohádka).

Jiří Trnka (1912 – 1969)
Český grafik, výtvarník, režisér kreslených (Zasadil dědek řepu, PročUNESCO?) a loutkových filmů (Špalíček, Árie prérie, Staré pověsti české, Osudy dobrého vojáka Švejka, Sen noci svatojánské).1945 zakladatel Studia Bratři v triku.Autor (Zahrada) a ilustrátor dětských knih.

Karel Zeman (1910 – 1989)
Český filmový režisér, scénárista a výtvarník.Tvůrce animovaných snímků (Inspirace, Král Lávra, Čarodějův učeň) a filmů kombinujících animaci s živým hercem (Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil).


Adolf Born (* 1930)
Český grafik a ilustrátor.Ve volné grafice a ilustracích uplatňuje vedle nezaměnitelné kresby smysl pro groteskní nadsázku a humor.Spoluautor řady anim. filmů.logo horoskopy
logo humor
logo sms
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
Seminárky, referáty, skripta, mat. otázky Studijní materiály
Seminárky, referáty, skripta, mat. otázky
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 15. 4. 2024 Svátek má Anastazie
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz