GEORGE WALKER BUSH – CHARAKTERISTIKA

Typ Referáty
Počet stažení 68
 
Doporučit Zaslat na email Zaslat na email
Stáhni
Vloženo 15.2.2006
Počet stran 2
Velikost 4 KB
Typ souboru Jednoduchý text

George Walker Bush – charakteristika

George Walker Bush je významná a velmi diskutovaná osobnost současného politického života. George W. Bush je v pořadí 43 prezidentem Spojených států amerických.
Narodil se 6. 7. 1946 v New Havenu ve státě Connecticut v USA, jako nejstarší syn Georga Herberta Walkera Bushe a Barbary Pierce Bushové. Mládí prožil v Midlandu ve státě Texas, kde byl i později v letech 1995 – 2000 guvernérem.

George W. Bush je asi 175 cm vysoký, štíhlé postavy, má modré oči a prošedivělé vlasy. Je vždy elegantně a vkusně oblečen. Nejčastěji nosí tmavý oblek a bílou košili, doplněnou červenou kravatou, která je barevně v kontrastu s oblekem. Možná trochu vyjadřuje způsob Bushova jednání a vystupování.
Způsob Bushova jednání a vystupování je svérázný a tvrdý, ale na druhé straně důstojný a neotřelý. Jeho oči jsou upřímné a gesta přesvědčivá. Tím si Bush získal široký okruh obdivovatelů a příznivců, ale i velké množství kritiků a odpůrců. To vystihuje i jeho volební souboj o prezidentskou funkci s demokratickým kandidátem Albertem Gorem, který byl nejtěsnější v historii USA. Síly byly velmi vyrovnané, pouze v srpnu 2000 měl republikán Bush 11% převahu. Tím si získal pověst tvrdého hráče. Přesto po tahanicích o několik hlasů byl 20. ledna 2001 uveden do úřadu prezidenta USA.
Zpočátku svého působení ve funkci hlavy státu se George W. Bush dokázal „proslavit“ svými neobratně konstruovanými větami, což někteří novináři nazvali neznalostí anglické gramatiky. Na rozdíl od svého rivala Ala Goreho se netěší jménem zkušeného politika a myslitele na mezinárodní aréně. George W. Bush vystupuje ze stínu svého otce, vyjadřuje razantní postoje a zaujímá rozhodná stanoviska vůči různým záležitostem – mezinárodní terorismus, kontrola zbraní, výzkum Marsu, klonování lidí, pracovní brigády ve věznicích, těhotenství neplnoletých děvčat. Své názory vyjadřuje a prosazuje bezprostředním způsobem a upřímně, že dokonce i demokratům se líbí jeho osobitá dynamika a bezostyšnost.
Jeho rozhodný postoj, který zaujal k otázce odzbrojení Iráku, dokázal rozdělit Zemi na dvě odlišné názorové skupiny, a ovlivnil dění v mnoha státech světa. I zde opět Bush se svou razancí a neústupností vzkázal světu: „Ti, kdo budou raději zavírat oči, budou možná nakonec žít ve strachu. A každý národ, který sdílí výhody míru, také sdílí povinnost mír bránit“. Za správností svých názorů si George W. Bush pevně stojí i přes negativní stanovisko Rady bezpečnosti OSN.
George W. Bush není vojenský stratég, povoláním je Businessman. Vojenské zkušenosti získal v Národní vzdušné gardě, kde se učil létat na bojovém stíhacím letounu v době války ve Vietnamu. Absolvoval, stejně jako jeho otec, prestižní Philips Andover Academy v Massachusetts. Vystudoval univerzitu v Yale a Harvard Business School, kde získal velmi prestižní titul M. B. A. Své obchodní znalosti se rozhodl zužitkovat v naftovém průmyslu. V roce 1977 se oženil s učitelkou Laurou Welchovou. V roce 1981 se jim narodily dcery Barbara a Jenna.

Po volbách v roce 1988 se George W. Bush vrátil zpět do Texasu, kde organizoval skupinu investorů a uspořádal koupi profesionálního basebalového týmu Texas Rangers. Delší dobu pracoval v roli manažéra týmu, který v roce 1998 prodal. Přes jeho úspěchy v Texas Rangers se překvapivě stal guvernérem Texasu.

George Walker Bush ml., republikán, syn bývalého prezidenta George W. Bushe, přezdíván „Little Georg“, který přivedl k podpisu dvě dohody s Ruskem o redukci strategických zbraní, má obchodní nadání. Je texaským milionářem vydělávajícím na ropě, a také byl vlastníkem basebalového družstva. Jeho plat činí 450 tisíc dolarů ročně, je nejvyšším představitelem vojenské a ekonomické velmoci. George W. Bush je symbolem svobodného a nezávislého politika s jasně vytyčeným programem. Na druhé straně představuje politika s buldočí povahou, který jde velmi tvrdě a nekompromisně za svým cílem.

logo horoskopy
logo humor
logo sms
logo nejhry
logo tri65dni
logo tvp
Seminárky, referáty, skripta, mat. otázky Studijní materiály
Seminárky, referáty, skripta, mat. otázky
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 30. 11. 2022 Svátek má Ondřej
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz